Pidätkö kasuaalista seksistä?

Pidätkö kasuaalista seksistä?
– Vai haluatko, että laitan solmion ja puvun?
+9
-11
Mitä tapahtuu kun jollain menee huumeet ja runkkaus sekasin?
– Kikkelis kokkelis
+28
-3
07.01.2024VitsitJaa
Mitä yhteistä on noin 2000 vuotta sitten Palestiinassa eläneellä miehellä ja uusavuttomalla nörtillä?
– Molemmilla on pitkä tukka, ja jos ne tekee jotain, se on ihme.
+11
-13
08.02.2024VitsitJaa
Kuka on ainoa ihminen maailmassa, jonka mielestä kova kankkunen on mahtava juttu?
– Juha Kankkusen vaimo.
+7
-1
14.05.2024VitsitJaa
Mikä juusto on niin hyvää, että se suorastaan varastaa kielen mennessään?
– Oltermanne
+9
-10
07.11.2023VitsitJaa
Blondi oli shoppailemassa ja näki kaupan hyllyllä kummallisen astian.
– Mikäs tuo on?, hän kysyi myyjältä.
– Se on termospullo. Se pitää lämpimän nesteen lämpimänä ja kylmän kylmänä, myyjä informoi.
Blondi innostui ja osti heti termoksen. Seuraavana päivänä hän meni töihin
termospullo kainalossaan, jolloin hänen työkaverinsa kysyi:
– Mitäs sulla on tuolla?
– Kaksi kuppia kahvia ja kylmä kokis!, vastasi blondi.
+4
-2
05.08.2023VitsitJaa
Nuori vastavalmistunut lääkäri, sai ensimmäisen työpaikkansa syrjäisestä kylästä. Kylän vanha eläköityvä lääkäri otti nuoren lääkärin mukaansa kotikäynneille oppimaan työtä käytännössä.
Ensimmäisessä talossa vanha mummo valitti lääkärille polttavaa tunnetta rinnassa. Lääkäri tutki mummon ja sitten vahingossa pudotti stetoskooppinsa lattialle.
Hän konttasi etsimään sen ja noustuaan sanoi mummolle:
– Sinulla on voimakasta närästystä. Suosittelen ettet syö sitrushedelmiä kuten appelsiineja, ainakaan kuukauteen. Mummo siunaili, että hän tosiaan oli viimeaikoina herkutellut appelsiineilla.
Nuori lääkäri ihmetteli, että kuinka vanha lääkäri oli päätynyt niin nopeasti asian ytimeen.

Vanha lääkäri opasti:
– Huomasit varmaan, kun pudotin stetoskooppini, niin tein sen tarkoituksella. Kun kumartelin ja muka etsin sitä, vilkaisin varkain ympäristöä samalla. Huomasin, että hänellä oli keittiökomerossa jätesanko täynnä appelsiininkuoria…
Muista sinäkin tämä kikka, varsinkin kun et tunne vielä potilaitasi. Seuraavassa paikassa vanha lääkäri antoi nuoremman hoitaa homman. Talon rouva oli yksin kotona kun mies oli työmatkalla. Rouva valitti unettomuutta ja voimakasta
väsymystä ja selkäkin oli kipeä. Nuori lääkäri päätti kokeilla oppimaansa kikkaa ja pudotti stetoskooppinsa ja kumartui etsimään sitä. Sitten hetken pohdittuaan, hän sanoi rouvalle:
– Rouva hyvä, te olette ylirasittunut. kehoitan teitä luopumaan vapaaehtoistyöstä seurakunnassanne ainakin kuukaudeksi. Myöhemmin vanha lääkäri ihmetteli, että miten nuori vieraspaikkakuntalainen lääkäri osasi niin hyvin osua
asian ytimeen ja että hän oli täysìn yhtä mieltä diagnoosin kanssa.

Nuori lääkäri vastasi:
– Helppoa! Noudatin konstianne ja nostaessani stetoskoopin, näin kylän pastorin lymyilevän sängyn alla.
0
-4
19.11.2024VitsitJaa
Mistä tietää, että blondi on käyttänyt tietokonetta?
– Ruudulla on korjauslakkaa
+3
0
08.08.2023VitsitJaa
Mitä eroa on blondilla ja teräksisellä pöydällä?
– Teräksisen pöydän jalkoja on vaikea levittää.
+3
0
21.07.2023VitsitJaa
– Miksi banaanit ovat tertussa?
– No se on kuulkaa ihan Tertun oma asia!

+18
-6
30.08.2020VitsitJaa
Miksi kutsutaan uimarantaa ilman vettä?
– Hiekkalaatikoksi!

Nimimerkki: Risto-Juhani
+32
-13
05.01.2025VitsitJaa