Kremlin mukaan Toveri -Maria Zakharovan korjausleikkaus miehestä naiseksi ei ole kovin onnistunut, kun kives hiertää! Kuten ei toveri Jelena Välbelläkään, jolla tuntuu olevan koko ajan hiekkaa vaginassa! Kreml on syvästi huolissaan Zakharovan ja Välben vahvasta hormoonisängestä, kun on sen verran karskia karvaa etteivät partakoneet kestä! Maria Zakharova totesi: ”Alakerta” rehottaa kuin villeimmällä hippi-luomumaturella ja leuka puskee karvaa niin, että jyrinä käy! Eikä sheivaaminen innosta minua… niin ja, nänneihin koskee, ne ovat kuin kolme pientä ryppyistä vihreää Putinin päätä!” Jelena Välbe totesi: ”Helvetinmoista tureikkoa, ”alakerta”, äyttää ihan Rasputinilta! Eikä sheivaaminen innosta ja lapanen haisee hanurille, sitäpaitsi tykkään myös näistä viiksistä ja selkäkarvoituksesta”! Näin totesivat Maria Zakharova ja Jelena Välbe, kun heiltä kysyttiin sitä että: ”Miksi housut ja monot eivät sovi?!”
Bert vei Bernhardilaisensa eläinlääkärille. – Tohtori, hän sanoi, – Teidän pitäisi leikata koirani häntä. Eläinlääkäri astui askeleen taaksepäin: – Bert, miksi minun pitäisi tehdä niin kamala asia? – Koska anoppini tulee huomenna ja en halua että mikään saa häntä luulemaan olevansa tervetullut.
Nainen käveli apteekkiin ja pyysi miesapteekkarilta syanidia ja nopeasti.
Myyjä luonnollisesti huolestui moisesta pyynnöstä ja kysyi:
”Miksi ihmeessä te tarvitsette syanidia?”
Nainen selitti, että hän tarvitsi sitä myrkyttääkseen miehensä. Apteekkarin silmät levisivät ja hän sanoi: ”En minä voi antaa teille syanidia miehenne tappamiseen! Se on vastoin lakia! Menettäisin lupani ja joutuisimme molemmat vankilaan! Ei missään nimessä – en voi myydä teille syanidia!”
Nainen kaivoi laukkuaan ja veti esiin valokuvan, jossa hänen miehensä oli sängyssä apteekkarin vaimon kanssa. Apteekkari katsoi kuvaa ja vastasi: ”Miksette heti sanonut, että teillä on resepti.”
Kokoomuslainen kansanedustaja, pastori Martti Huttunen kierteli Pohjois-Savossa vaalimatkoillaan. Järven yli päästäkseen hän suostutteli paikallisen kommunistin soutajaksee. Vene kuitenkin vuoti niin kovasti, että Huttunen sai hikipäässä lappaa vettä laidan yli. Rannalle päästyään hän maksoi kyytinsä ja tidusteli huolestuneena: – Kuinka mahdatte selvitä takaisin, kun ei ole mättäjää? – Kyllä minä hyvin selviän, sanoi ukko. Minä laitan tapin kiinni.
Mies meni pankkiin ja sanoi vanhemmalle, arvokkaan näköiselle pankkineidille: ”Mä haluun avata v*tun tilin tähän v*tun pankkiin ja vähän v*tun nopeesti.”
Pankkineiti alkoi kakomaan ja rykimään ja tuohtui kuullessaan moista kielenkäyttöä. Pankkineiti kysyi mieheltä: ”Mitä te oikein puhutte??”
Mies vastasi pankkineidille: ”Mä haluun avata v*tun tilin tähän v*tun pankkiin ja vähän v*tun nopeesti.”
Pankkineiti tuohtui vielä enemmän ja naama punaisena sanoi miehelle: ”Minä en tuollaista kielenkäyttöä kuuntele, minä haen pankinjohtajan paikalle.”
Pankinjohtajakin saapui paikalle totisena. ”Mikä on ongelmanne? Neiti tässä kertoi että te käytätte kovin karkeaa kieltä asioidessanne pankissamme.”
Mies vastasi: ”Mä voitin v*tun lotossa vitun 25 miljoonaa ja mä haluun avata v*tun tilin tähän v*tun pankkiin ja vähän v*tun nopeesti.”
Pankinjohtaja sanoi miehelle: ”Ja tämä meidän v*tun nutturapäinen h**rako ei ymmärtänyt noin vitun yksinkertaista asiaa?