Elipä ennen, kauan sitten, vanha eukko pienessä mökissä Kummitusvuorella. Joka ilta kun hän meni maata, valot sammuivat itsestään ja ikkunat aukenivat naristen ja tuuli puhalsi sisälle. Ja tätä menoa jatkui monta vuotta. Arvaa kuka se kummitus oli? SINÄ!
Blondi jätti autonsa raemyrskyyn. Kun myrsky oli ohitse, hän tarkisti auton ja huomasi, että se oli täynnä pieniä lommoja. Hän meni paikalliseen autokorjaamoon ja tiedusteli kuinka ongelma korjaantuisi. Mekaanikko kehotti blondia puhaltamaan pakoputkeen poistaakseen lommot. Blondi ajoi kotiin ja teki työtä käskettyä, jolloin toinen blondi sattui paikalle. – Mitä sinä teet? – Puhallan pakoputkeen, jotta lommot katoaisivat. – Tyhmä! Eihän se toimi ennen kuin laitat ikkunat kiinni.
Pariskunta oli menossa teatteriin ja etsi kuumeisesti pysäköintipaikkaa autolleen. Lopulta mies parkkeerasi päättäväisesti erään porttikongin eteen. Ei tähän saa pysäköidä, saat vielä sakot! vaimo sanoi miehelleen. En minä mitään sakkoja saa, mies naureskeli. Miten voit olla niin varma? vaimo kysyi. Nappaan tuulilasinpyyhkijät mukaani! mies vastasi.