Miksi oppilas toi avaruuspuvun liikuntatunnille?

Miksi oppilas toi avaruuspuvun liikuntatunnille?
– Koska opettaja oli sanonut, että liikuntatunti on kerran kuussa.

Nimimerkki: Niilo

Vanha rouva tilasi eläinlääkärin kotiinsa, koska ”meidän Mirri on niin kummallinen”. Lääkäri saapui ja totesi, ettei Mirrissä ole mitään vikaa.
Mutta se synnyttää muutaman päivän kuluttua.
Rouva oli järkyttynyt:”Mirri on ollut ainoastaan remmissä ulkona, se ei ole koskaan käynyt miehissä!”
Samantien sohvan takaa tulee pulleaposkinen kolli esiin. Tohtori toteaa, että tässähän on Mirrin tulevien pentujen isä!
Rouva on varsin järkyttynyt: ”Hyi tohtoria, sehän on Mirrin veli!”

Lähde: Vitsi on julkaistu Seiska.fi
02.09.2024VitsitJaa
Mistä sika pahoittaa mielensä?
– Kinkkukiusauksesta.

19.08.2020VitsitJaa
Hevonen meni baariin. Baarimikko kysyi ”mitäs saisi olla” Hevonen ei ymmärtänyt, joten se p*sk*nsi lattialle ja lähti.

11.11.2020VitsitJaa
Suomalainen, ruotsalainen ja norjalainen kilpailivat kuka on pisimpään kummitustalossa. Norjalainen meni sisään ja oli siellä 10s. kun kuului: Veri tippuu Veri tippuu. Norjalainen juoksi ulos. Sama kohtalo oli ruotsalaisella. Suomalainen meni sisään ja oli siellä 20s. kuului: Veri tippuu veri tippuu. Suomalainen sanoi: Niin kohta tippuukin jos et ala olemaan hiljaa.

Nimimerkki: Topsu
Lähde: Topsu, IG

28.02.2022VitsitJaa
Miksi naimisissa oleva mies ja sinkkumies kahdehtivat toisiaan?
– Molemmat luulevat, että toinen saa useammin.

24.02.2021VitsitJaa
Millaiset kuulokkeet eristävät pahat hajut pois?
– Vastalemukuulokkeet
24.02.2024VitsitJaa
Mikä on karkkikeppien suosikki joululaulu?
– Minter wonderland
05.02.2023VitsitJaa
Tauno oli tietyömaalla töissä panostajana. Kerran sitten kävi työtapaturma ja panos räjähti liian aikaisin. Valitettavasti Tauno menehtyi
sitten tässä tapaturmassa. Työnjohtaja lähti poliisin kanssa viemään huonoja uutisia leskelle. Leski joka oli harras uskovainen niin kuin Taunokin,
itki tietysti lohduttomasti ja sitten jonkun ajan kuluttua nyyhkäisi ja sanoi:
”Toivottavasti Tauno pääsee sitten taivaaseen”. Tähän työjohtaja lohduttaakseen totesi: ”Luultavasti pääsee. Tai ainakin sinnepäin se lähti”.
16.12.2024VitsitJaa
– Harrastin seksiä kalan kanssa.
– Mitä, miksi ihmeessä?
– Kuhan kokeilin.
10.12.2023VitsitJaa
Mikä on huonoin tautiyhdistelmä? Alzheimer ja ripuli, juokset mutta et muista minne.
29.03.2023VitsitJaa