Mikä on astronautin lempisuklaa?

Mikä on astronautin lempisuklaa?
– Mars suklaa 

Nimimerkki: 123

Aluksen haaksirikossa henkiin jäi 6 naista ja 1 mies. He onnistuivat pelastautumaan pienelle saarelle. Aikaa kului, ja naiset alkoivat vaatia mieheltä aina vain lisää lempeä.
Hädissään mies jakoi jokaiselle naiselle oman viikonpäivän. Sunnuntaina hän piti vapaata, kulki onnellisena saarella ja kalasteli. Eräänä päivänä mies huomasi vähän matkan päässä jonkun uivan saarta kohti.
Hän huomasi että tulija oli mies. Kun tulokas rantautui, meni mies iloisena tervehtimään tätä.

Uusi mies sanoi:
– Hej, jag heter Erik Svensson.
– Perskules! Siinä meni viimeinenkin vapaapäivä
05.03.2024VitsitJaa
Basisti oli matkannut Pariisiin. Naisen puute alkoi yllättäen vaivata kesken matkan, joten hän suunnisti lähimpään bordelliin ja alkoi kysellä emännältä hintoja. Kolmannen kerroksen 500 frangia, toisen 200 frangia ja jopa ensimmäisen kerroksen 100 frangia puolelta tunnilta olivat kuitenkin liikaa basistin matkakassalle. Tuskastuneena emäntä lopulta mainitsi kellarissa olevan yhden 10 frangin naisen. Tästä ilahtuneena basisti maksoi ja suuntasi kellariin.
Kellari oli pimeä, mutta eräässä nurkassa näkyi vuode, jolla makasi nainen. Basisti hyppäsi sänkyyn ja hoideltuaan homman suuntasi jälleen portaita ylös. Tiskillä hän totesi emännälle:
– Ilmeisesti alakerran naisella ei ole ollut pitkään aikaan asiakkaita, näytti tekevän hänelle niin hyvää, että vesi valui silmistä.
Emäntä huusi takahuoneeseen:
– Jacques hei, käypä tyhjentämässä alakerran nainen – kuuluu olevan täynnä!
18.09.2023VitsitJaa
Oot niin kuuma et rusketun!

23.05.2022VitsitJaa
Mitä Michael Jackson kysyi Joulupukilta käydessään Suomessa?
Onko täällä päin maailmaa paljonkin tuhmia pikkupoikia?

16.02.2021VitsitJaa
Mitä turkulainen sanoo, kun häneltä kysytään, paljonko kello on?
– Ai nyvvai?
13.12.2023VitsitJaa
Mitä yhteistä on miehillä ja katkaravuilla?
– Kaikesta muusta nauttii paitsi päästä.
30.12.2023VitsitJaa
Kaverit halus olla Halloweenina Batman tai Spiderman
– Oliver Antman
04.11.2023VitsitJaa
Miksi kannattaa olla HIFK:n pelaaja?
– Hyvät liksat ja pitkät kesälomat!

08.07.2021VitsitJaa
Kello löi kaksitoista keskiyöllä.
Eräs mies käveli pimeällä kadulla.
Pimeän kadun varrella oli pimeä portti.
Pimeän portin takana oli pimeä piha.
Pimeällä pimeällä pihalla oli pimeä pimeä käytävä ja pimeän käytävän päässä oli pimeä pimeä talo.
Tämä mies avasi pimeän pimeän portin, käveli pimeän pihan poikki pimeää pimeää käytävää pitkin pimeän talon ovelle ja avasi sen.
Ovi narahti, veitsi kilahti, kuuluu huuto:
– Äiti, tuo potta!
13.10.2023VitsitJaa
Kun Chuck Norris punnertaa, hän ei työnnä itseään ylös, vaan maapalloa alas

04.08.2020VitsitJaa