Ryhmä amerikkalaisia moottoripyöräilijöitä oli ajamassa Key Westiin, kun he näkivät tytön aikomassa hypätä alas Cow Key Channel -sillalta, joten he pysähtyivät.
Jengin johtaja nousi pyörältään ja ihmetteli: ”Mitä olet oikein tekemässä?” ”Aion tehdä itsemurhan”, tyttö sanoi.
Johtaja ei halunnut vaikuttaa tunteettomalta mutta ei myöskään hukata arvokasta mahdollisuutta. Hän kysyi toiveikkaana: ”No, ennen kuin hyppäät, etkö antaisi minulle suudelman?”
Joten tyttö teki niin; se oli pitkä, syvä ja viipyvä suudelma. Kun hän lopetti, johtaja äimisteli: ”Vau! Tuo oli paras suudelma, jonka olen koskaan saanut. Olet haaskaamassa arvokasta lahjakkuutta. Miksi sinä, niin upea, nuori ja rakkaudenhimoinen söpöläinen, edes harkitset itsemurhaa?”
”Vanhempani eivät pidä minusta, kun pukeudun kuin tyttö.”
Viranomaisten mukaan hänet saatettiin työntää alas.
Poliisimies seurasi mielenkiinnolla mielenosoitusta Helsingin keskustassa. Ohikulkija kysyi kummeksuen, mitä oikein oli tekeillä. Poliisi vastasi: – Nämä osoittavat mieltään niitä mielenosoittajia vastaan, jotka osoittavat mieltään niitä mielenosoittajia vastaan, jotka aloittivat mielenosoitukset mielenosoituksia vastaan.
Tanja istui kyläkaupan rappusilla ja putsaili pudottamastaan tikkukaramellista roskia. Tuli siihen sitten kirkkoherra ja katseltuaan hetken aikaa Tanjan tekemisiä hän kysyi: ”Onkos Tanjan namussa karvoja?” Johon Tanja: ”Ei tietenkään, mähän olen vasta kahdeksan.”